0532 722 86 33
aktif leonardit

Leonardit

Ürgüb Tarım Madencilik Ltd. Şti. olarak Türkiye'de Tarımsal madenlerin işlenmesi ve satışı konularında faaliyet gösteriyoruz. Leonardit hakkındaki önemli bilgileri sitemizde paylaşıyoruz.

Leonardit nedir; Leonardit genel kanı itibariyle kömürün olmamış hali diye bilinmektedir.

Leonardit siparişlerinizde, Leonardit adı altında kömür tozu niteliğinde, aktif olmayan, yani toprağınızla etkileşime girmeyen ve veriminizi arttırmayan ürünleri tercih etmemeye özen gösteriniz. Aktif Leonardit kullanmaya çalışınız. Aşağıda Aktif Leonardit, yani toprağınızda çalışan Leonardit nasıl ayırt edilir konusundaki videomuzu izleyebilirsiniz.

AKTİF LEONARDİT TESTİ - GÖRÜNTÜLÜ ANLATIM
İşte bu şekilde Leonardit alımlarınızda doğru ürün seçimini gerçekleştirebilirsiniz. Aktif olmayan Leonardit ürünlerini kesinlikle almayınız ve toprağınıza uygulamayınız. Aktif olmayan, yani bazik ortamda çözünmeyen Leonardit satın aldığınızda toprağınızın karbon miktarı artacaktır. Bu durum, toprağınızın verimini artırmak yerine aksi yönde sonuçlar doğurabilir.

Leonardit, genel kanı itibariyle kömürün olmamış hali diye bilinmektedir. Leonardit adı altında aktif olmayan, yani toprağınızla etkileşime girmeyen ve veriminizi arttırmayan, kömür tozu niteliğinde ürünler tercih etmemeye özen gösteriniz. Leonardit fiyatları, ülkemizde çok çeşitlilik göstermekte. Spektrum çok geniş. Ton başına 60 TL Leonardit fiyatı ile dökme Leonardit satan da var, 600 TL fiyata dökme Leonardit satan da var. Doğal olarak bu durumda kullanıcının kafası karışıyor. Çiftçilerimiz bu ürünü ülkemizde uzun süredir kullanıyorlar. Ancak bu ürünü satın alırken en çok dikkat etmeniz gereken özellik, ürünün aktif leonardit olup olmadığıdır..

Leonardit Gübre
olarak da anılan, doğanın bizlere muazzam bir hediyesi olan ürün, farklı evsaflarda satılmaktadır. Bu ürünün kalitesini sadece fiyata bakarak belirlemek hatalıdır. Farklı evsaflarda olsalar bile, bu maddenin görünümünden kalite farkı ayırt edilemez. Kostik isimli maddeyi bir bardak suya atın, sonra test etmek istediğiniz ürünü bu suya atın, eğer ürün Nescafe gibi çözünmezse biliniz ki o ürün Aktif Leonardit değildir, yani toprakla etkileşime girmez, aktive olmaz. Bu durumda karbon seviyesi yüksek bir ürünü toprağınıza yüklemiş olursunuz, bu tür ürünler toprakta çözünmezler ve zamanla toprağınızda ısıya dönüşerek toprağınıza zarar verebilirler.

Leonardit Fiyatları, çok geniş bir aralıkta tüketiciye sunuluyor. Leonarditin bazik ortamda çözülüp çözülmediği en önemli noktadır. Bu ürünü kullanmak isteyenlerin fiyat araştırması yaparken bu özelliği dikkate almalarında büyük fayda olacaktır. Ürgüb Ltd. Şti olarak leonardit ürünümüz, bazik ortamda % 80'in üzerinde bir oranda çözülmektedir. Bu sayede ürünümüz toprakta istenmeyen kalıntılar bırakmaz ve kullanımı da son derece kolaydır. Ürgüp leonardit i ihtiyacınız ne kadar olursa olsun o kadar sipariş verebilirsiniz, zira kapasite sorunumuz yoktur..

Güncel Leonardit Analiz Raporumuzu aşağıda inceleyebilirsiniz.

Leonardit analizi 1
Leonardit analizi 2
Leonardit Çuval

25 Kg Leonardit

25 kg. Çuval, katı ürün : Adetli çuval alımlarınız için bizimle İletişim Sayfamızdan temasa geçiniz.

leonardit kamyon
Tonajlı dökme Leonardit

Tonajlı ve dökme talepleriniz için indirimli ve özel fiyatlarımızı bizimle İletişim kurarak sorunuz.

Leonarditin Faydaları Nelerdir

Fiziksel ve kimyasal özellikleri ile doğanın bir mucizesi olarak kabul edilen Leonardit pek çok ülkede kıymetli bir maden olarak kabul edilir. Özellikle tarım alanında sağladığı faydalar, bu madenin kıymetini daha da arttırmaktadır. Koyu kahverengi ya da siyah renkte olan leonardit parlak ve cama benzeyen bir görünüme sahiptir. Yumuşaktır ve bu özelliği sayesinde özellikle tarım alanında pratik bir kullanım sunar. Organik kökenli olan bu maddenin doğadaki oluşum süreci milyonlarca yıl sürmektedir. Bitki ve hayvan kalıntılarının da katkısıyla oluşumunu tamamladıktan sonra tam bir humik asit deposu haline gelir. Humik asite bilindiği gibi her bitki gereksinim duyar. Önce toprağa ve topraktan da bitkiye geçen humik asit bitkilerle birlikte toprağın kalitesinde de olumlu yönde büyük değişimler meydana gelmesini sağlar. İşte bu nedenle tarımda ve daha pek çok sektörde yoğun olarak leonardit kullanılır.

Özetle;

 • Toprağı ıslah eder, organik içeriğini hızla zenginleştirir, humus eksikliği olan toprağın kalitesini arttırır.
 • Toprakta zamanla biriken tuzun miktarını azaltır.
 • Toprağın su tutma kapasitesini arttırır, PH düzeyini dengeler.
 • Toprağı havalandırır, besin elementlerinin alımını arttırır.
 • Toprağın direncini arttırır, soğuğa karşı daha dayanıklı olmasını sağlar.
 • Kıraç ve beyaz killi olan toprakları tarıma daha elverişli hale getirir.
 • Önemli düzeyde erkencilik sağlar.
 • Tohumdaki çimlenmeyi hızlandırır.
 • Toprakta biriken fosfor ve potasyum gibi elementlerin süzülmesini sağlar.
 • Bitkinin hücre duvarının kalınlığını arttırarak bitkinin raf ömrünü uzatır.
 • Antivirüs özelliği ile bitkilerin böceklere va hastalıklara karşı korunmasını arttırır.